#1 Ulubione reklamy

Od dłuższego czasu nie oglądam telewizji jednak z racji branży w której pracuję obserwuję rynek marketingowy praktycznie w każdej dziedzinie. Dzisiaj chciałem podsumować moje ulubione jak do tej pory reklamy telewizyjne, które widziałem na polskich kanałach telewizyjnych. Drętwę reklamy pokroju lekarstw czy suplementów diety są mało atrakcyjne, moją uwagę przykuwają żartobliwe, humorystyczne i mało oficjalne produkcję reklamowe i takie reklamy znajdą się w tym zestawieniu.

#5 Reklama SNICKERS – Głodny nie jesteś sobą!

Bardzo miło wspominam tę reklamę, prezentuje dosyć luźne podejście do swojej marki i prezentuje produkt w języku potocznym młodzieżowym. Czyli w języku grupy docelowej produktu.

#4 Reklamy Heineken

Reklamy Heineken zawsze stoją na najwyższym poziomie, jednak najbardziej zapadła mi w pamięci ta reklama. Pokazuje produkt z zupełnie innej perspektywy. Przedstawia i porównuje wrażenia dotyczące posiadania i spożywania piwa z radością kobiet z posiadania garderoby.  Zestawia dzięki takiemu ujęciu marzenia i priorytety kobiet i mężczyzn. Kto by nie chciał takiego pokoju z piwem…

#3 Ananas wyszedł z puszki…

Czyli jedna z najbardziej znanych reklam Biedronki, której treść zagościła już w świadomości społecznej. Humor, humor, humor prosta ale skutecznie by zapaść w pamięci.

#2 Grillowanie z Tesco

Bardzo zabawna reklama, promująca produktów na grilla. –  Jak już się zarumienił to przewróć boczek! – Juuuż! Bardzo fajne podejście z jajem do tematu.

#1 Reklama Pepsi ze Świętym Mikołajem Coca-Cola

Prawo w Polsce zabrania tego typu reklam, które mogą wpłynąć negatywnie na konkurencję i niestety w naszym kraju zobaczyliśmy ocenzurowaną wersję reklamy, jednak doskonale każdy obserwator wiedział o jakie produkty chodzi. Rywalizacja pomiędzy obiema markami to historia na film dokumentalny. Reklama Pepsi ze Świętym to luźne podejście z humorem pokazujące że mimo wykorzystać wizerunek Coca-Cola kojarzący się ze Świętami Bożego i za sugerować że Święty Mikołaj tylko pracuje dla Coca-Coli a w wolnym czasie, we wakacje robi to co tak naprawdę lubi. Piję Pepsi.

Oryginalna wersja reklamy – bez cenzury